В помощь строителям и строительству: самострой, лицензия и контроль

Нужна ли экспертиза при организации отдельного входа в помещение на месте оконного проема?

ГАСК разъяснил: при организации отдельного входа в помещение магазина на месте оконного проема необходимо проведение госэкспертизы проектной документации.

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ

02160, м. Київ-160, проспект Возз'єднання, 15/17
Лист від _____ № ______ Про надання роз'яснення

Державна архітектурно-будівельна інспекція - урядовий орган державного управління у складі Міністерства регіонального розвитку та будівництва України розглянула Ваше звернення від 29.08.2008 щодо правомірності дій Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області під час визначення категорії складності об'єкта та доцільності отримання комплексного висновку державної будівельної експертизи для отримання дозволу на виконання будівельних робіт із реконструкції нежитлового приміщення № 4 для облаштування магазину промислових товарів з улаштуванням окремого входу і роз'яснює.

Після розгляду документів з реконструкції зазначеного об'єкта у представників Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області та замовника виникло спірне питання стосовно необхідності проведення комплексної державної будівельної експертизи.

Враховуючи зазначене, Державна архітектурно-будівельна інспекція відповідно до ст. 8 Закону України «Про інвестиційну діяльність» та постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 № 1269 «Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи» звернулась до Управління ціноутворення, експертизи та контролю вартості у будівництві Міністерства регіонального розвитку та будівництва України за роз'ясненням стосовно необхідності проведення комплексної державної будівельної експертизи проекту.

Управління ціноутворення, експертизи та контролю вартості у будівництві Міністерства регіонального розвитку та будівництва України повідомило, що відповідно до Переліку об'єктів цивільного призначення за категоріями складності, який наведено у додатку П до державних будівельних норм ДБН А.2.2-3-2004 «Проектування. Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва», спеціалізовані магазини (продовольчі і непродовольчі) відносяться до III категорії складності, житлові багатоквартирні будинки заввишки понад 3 поверхи і вище - до III або IV категорії.

Законом України «Про інвестиційну діяльність» встановлено перелік об'єктів цивільного призначення, для затвердження проектів будівництва яких комплексний висновок державної експертизи не є обов'язковим (будівництво житла за проектами повторного застосування, крім об'єктів умовною висотою більше 73,5 м, при незмінності архітектурно—планувальних, конструктивних та технічних рішень та будинків і споруд І і II категорій складності на непідроблювальних територіях із інженерно-геологічними умовами І категорії складності для їх ремонту та технічного переоснащення).

Виходячи з викладеного, проект реконструкції зазначеного об'єкта підлягає комплексній державній експертизі.

Додатково інформуємо, що відповідно до Закону України «Про інвестиційну діяльність» державна експертиза проектів будівництва здійснюється комплексно. Комплексна державна експертиза проектів будівництва здійснюється за напрямками: з питань міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, санітарного та епідемічного благополуччя населення, охорони праці, енергозбереження та енергоефективності, пожежної безпеки, охорони навколишнього природного середовища. Якщо проектними рішеннями по зазначеному об'єкту не передбачається втручання в несучі конструкції будівлі, експертиза з питань міцності, надійності та довговічності будинків і споруд не проводиться, а здійснюється за такими напрямками: санітарне та епідемічне благополуччя населення, пожежна безпека.

Таким чином, службові особи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області належно здійснювали контроль під час надання дозволу на виконання будівельних робіт із реконструкції нежитлового приміщення № 4 та діяли згідно зі ст. 19 Конституції України лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Заступник начальника В.В. Папка

Комментарии  

0 # Владимир 18.11.2012 17:48
А как будет сейчас,после принятия закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»
Если допустим в жилом доме 2-й категории. Сделали отдельный вход(двери) для магазина в подвале. вместо окна.
Ответить
© 2011-2018 Inspektsia.kiev.ua, inspektsia-gask.kiev.ua. All Rights Reserved